Svět se rychle mění a předpovědi jsou takové, že technologie se budou vyvíjet mnohem rychleji, tradiční odvětví zaniknou a místo nich vzniknou nová.

Před 200 lety byla průměrná doba života menší než 40 let, přes 90% lidí žilo ve velké chudobě a více než 80% lidí bylo negramotných. Doba se velmi změnila a spousta lidí si to ani nedokáže uvědomit.

Dnes se lidé dožívají více než 70 let a jen méně než 10 % žije v extrémní chudobě. Poměr gramotných a negramotných se hodně změnil. Za tento posun můžeme také vděčit technologiím, které se neustále vyvíjí už spoustu let a má to velký vliv na budoucnost.

Jaké jsou předpovědi

Skončí hodně odvětví a nahradí je úplně nové, o kterých dnes nemáme ani tušení. Technologie se rychle vyvíjí a jdou obrovským krokem vpřed. To, co je dneska hitem, tak za pár let už to bude zastaralý a místo toho budeme obdivovat něco jiného.

Právní poradenství

Pomocí technologií získáte základní právní poradenství během pár vteřin s 90% přesností ve srovnání s 70% přesností, když to dělají lidé. V budoucnu zůstanou pouze výjimeční mezioboroví právníci.

V budoucnu zůstanou pouze výjimeční mezioboroví právníci

Továrny

V některých továrnách už dnes pracují roboti, ale do budoucna to bude v mnohem větším měřítku. Roboti nahradí lidi v mnoha oblastech. Lidé přijdou o práci, a tak si budou muset hledat nové uplatnění.

Největší automobilky na světě investují miliardy dolarů do nových továren, které budou vyrábět pouze elektrická auta a ideálně bez lidí.

V továrnách budou pracovat převážně roboti a lidé si budou muset hledat novou práci

Autoservis

Benzínový motor má spoustu součástek a je mnohem složitější oproti elektrickému. Vadná elektrická auta nebudou v klasických servisech opravovány, ale budou se odesílat do speciálních servisů, kde je opraví pomocí robotů. Velká část autoservisů zanikne a zůstanou jen ti nejlepší, kteří dokážou nabídnout přidanou hodnotu.

Velká část autoservisů zanikne a zůstanou jen ti nejlepší.

Čerpací stanice

Tankovací stojany se nahradí bateriemi, které vydávají elektřinu. Aby vše fungovalo, tak se musí nainstalovat elektrické nabíjecí stanice.

Čerpací stanice nahradí elektrické nabíjecí stanice.

Energetický průmysl

Mluví se, že zaniknou ropné společnosti, uhelný průmysl a další neobnovitelné zdroje. Mají je nahradit obnovitelné zdroje, ale v současnosti na to nejsou zcela připravené, protože naše společnost spotřebuje velké množství energie.

Energetický průmysl

Domy budou vyrábět, skladovat, používat a prodávat elektrickou energii zpět do sítě. Energetická soustava ji uloží a odvede do průmyslových odvětví, která jsou vysokými uživateli elektřiny.

Zánik odvětví

Pokud nejdete s dobou, nesledujete aktuální vývoj trhu, tak se může jednoduše stát, že v budoucnu přijdete o práci a v podnikání můžete zkrachovat.

To, co se stalo s Kodakem, tak se stane v mnoha průmyslových odvětvích v následujících letech a většina lidí to neuvidí přicházet.

Napadlo by vás ještě dneska, že budete fotografovat na filmu? Chodit do půjčoven a půjčovat si video kazety? Před 30-ti lety by si nikdo nepomyslel, že dnes budou digitální fotoaparáty a fotit budeme i telefonem.

Ještě před 20-ti lety měl Kodak 170 000 zaměstnanců a prodával 85% veškerého fotografického papíru po celém světě. Během několika málo let se jejich úspěšný obchodní model naprosto změnil,

To, co se stalo s Kodakem, tak se stane v mnoha průmyslových odvětvích v následujících letech a většina lidí to neuvidí přicházet.

Jaká je budoucnost

Technologie budoucnosti se vyvíjí velmi rychle. I když nejsou určité technologie ihned úspěšné v praxi, ale pokud jsou opravdu kvalitní, tak během několika málo let se stanou hlavním proudem.

Technologie budoucnosti se vyvíjí velmi rychle.

Může se jednat například o umělou inteligenci, autonomní a elektrická auta, 3D tisk, hyperloopy, vzdělávání atd. Koukněte, na jakých projektech v současnosti pracujeme ZDE >>

Pin It on Pinterest

Share This