Mezi nejpopulárnější a nejbezpečnější z peněženek podporujících ERC-20 tokeny patří MyEtherWallet. Nejčastěji společnosti uvádějí vlastní token v předprodeji a staví ho na smart kontraktech Etherea. Pokud se chcete zúčastnit nějakého zajímavého a potencionálního ICO, tak s největší pravděpodobností budete potřebovat peněženku podporující ERC-20 tokeny.

Proč používat MyEtherWallet?

Největší výhodou MyEtherWallet je vysoká bezpečnost, kterou máte plně v rukou a také anonymita. Na začátku se možná nebudete úplně ideálně orientovat, protože to má neobvyklé ovládání, ale z mých zkušeností je to výborná peněženka, kterou doporučuji využívat s trezorem.

Jak vytvořit peněženku MyEtherWallet

Před založením nové peněženky doporučuji vyčistit cache a vymazat cookies v prohlížeči. Jak tedy postupovat:

 • Přejdete na stránku MyEtherWallet.com a kliknete na „New wallet“ (Nová peněženka).
 • Zadáte heslo, které si je potřeba zapamatovat a následně heslo zadáte ještě jednou. V MyEtherWallet vám ho nikdo nebude připomínat ani přeposílat e-mailem!
 • Kliknete na „Create new wallet“ (Vytvořit novou peněženku).

 Mezi nejpopulárnější a nejbezpečnější z peněženek podporujících ERC-20 tokeny patří MyEtherWallet.
Mezi nejpopulárnější a nejbezpečnější z peněženek podporujících ERC-20 tokeny patří MyEtherWallet.

Keystore soubor a Private key

 • Uložíte si soubor „Keystore“ do počítače klikem na „Download Keystore file (UTC / JSON)“ a držte ho v bezpečí.
 • Kliknete na „I understand. Continue“ (Rozumím. Další).
 • Vytisknete si svůj „Private key“ (soukromý klíč) nebo si jej můžete zapsat na kus papíru, případně si jej uložíte na pevný disk či USB klíč. Nikomu soukromý klíč nedávejte, neukazujte a neposílejte.

Odemknutí peněženky

V dalším kroku postupujte podle pokynů na odemknutí peněženky a prohlídněte si adresu. Můžete také kliknout na tlačítko „Send Ether & Tokens“ a odemknout peněženku pomocí „Private key“ (obrázek), nebo „Keystore“ souboru. Po vložení „Private key“, nebo načtení „Keystore“ souboru zadáte heslo a klikem na „Unlock“ odemknete peněženku.

Adresa

 • Přejdete dolů, kde najdete svou adresu „Account address“ (Adresa účtu). Je to dlouhý řetězec čísel a písmen. Toto je adresa, na kterou Vám budou přicházet ETH nebo ERC-20 tokeny. Chcete-li obdržet své tokeny zakoupené v ICO, budete muset tuto adresu zkopírovat a vložit ve svém dashboardu na stránkách společnosti, od níž jste tokeny zakoupili.
 • Přejdete do svého dashboardu na stránkách společnosti, u níž jste tokeny zakoupili, a zadejte svou adresu peněženky MyEtherWallet.

Tokeny mají obrovskou budoucnost.
Tokeny mají obrovskou budoucnost.

Jaké je nastavení tokenu ERC-20?

 • Abyste své tokeny v MyEtherWallet viděli, musíte v ní nejprve token nastavit. Můžete to udělat na stejné stránce „Send Ether & Tokens“, na místě, kde se uvádí „Token Balances“ (Zůstatek v tokenech – pravý sloupec).
 • Kliknete na „Add custom token“ (Přidat vlastní token) a zadejte následující údaje, které určitě najdete na stránkách společnosti, u níž jste token zakoupili nebo se můžete podívat, jak přidat vlastní token. Je potřeba zadat adesu, zkratku tokenu a počet desetiných míst.
 • Contract address:
  Token symbol:
  Decimals:
 • Kliknete na „Save“ (Uložit).
 • A je hotovo! Nyní už jen počkáte, dokud vám společnost vaše tokeny nepošle. Uvidíte je v pravém sloupci pod „Token Balances“.

Abyste své tokeny v MyEtherWallet viděli, musíte v ní nejprve token nastavit.
Abyste své tokeny v MyEtherWallet viděli, musíte v ní nejprve token nastavit.

Shrnutí

 • Pokud své tokeny budete chtít poslat, ať už jako depozit na burzu, nebo do jiné peněženky, budete potřebovat mít na MyEtherWallet určitou částku v ETH na zaplacení transakčních poplatků, jelikož ty se ERC-20 tokeny hradit nedají.
 • MyEtherWallet je napoprvé dost nepřehledná a má nezvyklé ovládání, ale určitě se rychle zorientujete. Odměnou vám bude vysoká bezpečnost, kterou máte plně v rukou pouze vy sami, a příjemná anonymita.

Zdroje: CashflowCapital

Pin It on Pinterest

Share This