Finanční vzdělání musíme chápat jako proces. Většina lidí skončí školu a stává se otroky peněz. Ve škole Vás učí číst, psát, počítat a to, co budete dělat, až dokončíte školu. Často zůstává hlavním cílem získat diplom a začít vydělávat peníze tím, co Vás někdo naučil. Stačí to ale pro život?

Nejčastěji uslyšíte: Dělejte kariéru, budete mít vyšší příjmy a důchod. Po absolvování školy si najdete práci a dostáváte mzdu. Zaměstnání není nic špatného, je ale potřeba podnikatelů, aby vytvářeli pracovní místa. Úředníci práci nevytvářejí.

Většina lidí končí školu a stává se otroky peněz

Finanční vzdělání je proces. Je to to samé, jako když se učíte cizímu jazyku. Jednou z nejlepších metod učení je opakování. Nenaučil jsem se jezdit na kole první den. Začínal jsem postupně a stále jsem se zlepšoval. Většina lidí skončí školu a stává se otroky peněz. Je čas, aby se školy bez ohledu zaměření začaly zabývat vzděláním v oblasti financí, protože se nestaneme doopravdy svobodní, pokud nedosáhneme finanční svobody. Nejlépe se učíme z hraní hry a prakticky provedených úkolů.

Pravidla hry Cashflow
Nejlépe se učíme z hraní hry a prakticky provedených úkolů.

Proč je finanční vzdělání tak důležité?

Kvůli nedostatku finančního vzdělání končí Vaše peníze u někoho, kdo vydělává na Vaší nevědomosti. Většina lidí nemá rozsáhlé finanční vzdělání, velká část společnost je tak zadlužená. Náš majetek je legálně rozkrádán systémem daní, zadlužením, inflací a důchodovým systémem. Bez finančního vzdělání se Vám podaří maximálně najít si dobrou práci. Pokaždé, když nemáte kontrolu nad svými penězi nebo nad ziskem, riskujete. Vezměte kontrolu nad vlastním životem. Přijměte zodpovědnost sami nad sebou a svými penězi.

Vzdělání
Finanční vzdělání je hodně důležité, přesto se mu na některých školách nevěnuje taková pozornost.

Profesionálové mají kouče, amatéři mají sebe

Možná se rozhodnete dnes, nebo to necháte na zítra. Změna ale sama obvykle nepřichází, může přijít jen příležitost. Z vlastní zkušenosti mohu říci: Budete-li dělat něco, čemu nerozumíte, bez pomoci někoho zkušeného, pak promarníte spoustu času. Profesionálové mají kouče, amatéři mají sebe.

Finanční vzdělání
Pomyslete na to, kým se stanete, až finanční vzdělání dokončíte.

Pomyslete na to, kým se stanete, až vzdělání dokončíte

Stejné je to když se něco učíte. Pomyslete na to, kým se stanete Vy, až proces vzdělání dokončíte. Je možné, že se Váš vybraný obor přímo financí netýká, ale i takový lékař potřebuje být finančně vzdělaný. Proto vznikla myšlenka na tento vzdělávací program, kde se Vám snadno dostupnou formou budu snažit přiblížit neúprosný svět financí. Nikdy není pozdě na finanční vzdělání a u nás se dozvíte takové věci, o kterých se běžně nepíše a nemluví. Můžete se podívat na články a videa ohledně finančního vzdělání.

Případně si můžete domluvit individuální konzultaci.

Pin It on Pinterest

Share This