Blockchain je technologie, na které fungují kryptoměny a nejrůznější projekty. Tato technologie má velký potenciál a to si v dnešní době uvědomuje více firem. Investují do blockchainu obrovské sumy peněz, protože v tom vidí velkou budoucnost. Ovlivní to mnohé odvětví jako např. bankovnictví, pojišťovnictví, automobilový průmysl, stravování, ubytovací služby atd.

Využití technologie blockchain

Zdravotnictví

Zdravotnictví
Blockchain by měl zlepšit a zabezpečit řadu věcí ve zdravotnictví

Zde je potřeba mít bezpečnou platformu pro vlastní nebo sdílená data, protože se jedná o velmi citlivé údaje. Není tajemstvím, že jsou systémy obětí útoků.

Blockchain by to měl vyřešit např. zlepšením v lékařských záznamech, zabezpečením dat či zrychlit možnost diagnózy pacienta.

Nemovitosti

Nemovitosti
Blockchain dokáže velmi rychle ověřit vlastníky, zabezpečí pravost dokumentů a odpadne zdlouhavé papírování.

Největším problémem je byrokracie, dlouhé čekání, než se něco vyřídí a také chyby v záznamech.

Blockchain dokáže velmi rychle ověřit vlastníky, zabezpečí pravost dokumentů. Hlavně zrychlí transakce a odpadne zbytečné papírování.

Hlasování

Na celém světě se hlasuje např. při volbách a mnohokrát došlo k pochybení, zda všechno proběhlo v pořádku.

Technologie blockchain by měla být využívaná při ověřování hlasů a zabezpečit tak správný průběh hlasování.


Technologie blockchain by měla být využívaná při ověřování hlasů

Sdílené jízdy

Pro majitele aut a zákazníky je to dobrá zpráva, protože při dojednání dopravy odpadne třetí strana díky technologii blockchain. Využití elektronických peněženek dovolí majitelům aut automaticky zaplatit za jízdu, parkování, mýta nebo nabití auta.

Při využívání technologie BLOCKCHAIN odpadne třetí strana

Pojišťovnictví

Blockchain zlepší důvěru a využije se na ověřování dat v pojistných smlouvách i pojištěných osob. V případě pojistné události klient čeká na vyjádření pojišťovny a pomocí technologie blockchain dochází k mnohem rychlejšímu postupu a plnění. Výhodou je, že pojišťovny ochrání před pojistnými podvody.

Blockchain zlepší důvěru a využije se na ověření v pojistných smlouvách i pojištěných osob

Dodavatelské řetězce

Při dodávání zboží dochází k chybám a technologie blockchain dokáže snížit lidské chyby. Bude monitorovat náklady, práci, odpad atd. Celý proces je zaznamenán a to bude mít za následek, že se dá postupně vystopovat původ produktů.


Technologie blockchain dokáže snížit lidské chyby

Bankovnictví

Na technologii blockchain už v současnosti fungují některé banky a spousta z nich se o této unikátní technologii zajímá a vyvíjí. Výhodou je, že pomocí blockchainu jsou transakce bezpečné, rychlé, jednodušší a levnější. Je to velká budoucnost, protože dojde k poskytnutí finančních služeb miliardám lidí na celém světě.

Banka
Výhodou je, že pomocí blockchainu jsou transakce bezpečné, rychlé, jednodušší a levnější.

Automobilový průmysl

Neustále se zvyšuje počet vyrobených aut. Na prodeji se podílí výrobci, prodejci, autosalony, leasingové společnost, autorizované servisy atd. Každý z nich má potřebné informace, které jsou užitečné pro ostatní účastníky.

Cílem blockchainu je, aby existovaly informace o každém autě, což pro výrobce znamená, že bude např. znát problémy konkrétních modelů a při prodeji v autobazarech znáte celou historii auta.

Automobilový průmysl
Cílem blockchainu je, aby existovaly informace o každém autě

Zdroj: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This