V současnosti je většina lidí závislá na finančních institucích, protože má u banky například vedený účet, platební kartu, hypotéku, chodí tam příjem, odchází platby atd. Nikoho by asi nenapadlo, že by finanční instituce nějakému klientovi neumožnila založit účet. Proč 2 miliardy lidí nemá účet v bance? Jestliže se stane blockchain s kryptoměnami světovým distributorem a převoditelem peněz, tak na tom budou nejvíce tratit finanční instituce. Jakou příležitost má blockchain pro lidi?

Proč jsou lidé závislí na finančních institucích?

Pod finančními institucemi si můžete představit banky. Většina lidí je závislá na těchto institucích, protože tam má vedený účet, uložené peníze, mohou posílat a přijímat platby, půjčit si peníze atd. Vždy záleží na bankách, zda vám poskytnout své služby.

Banky vydělávají obrovské peníze

Banky vytváří peníze, které neexistují a je jen otázkou času, dokud tento systém bude fungovat. V roce 2017 se uskutečnilo cca 500 miliard přeshraničních bezhotovostních transakcí. Při průměrném poplatku 10 dolarů za jednu transakci + měnový kurz, který nikdy není výhodný pro lidi, se jedná o celkem velké peníze. Průměrný čas pro převod dané transakce se pohybuje kolem 3-5 dní

Banky vytváří peníze, které neexistují a je jen otázkou času, dokud tento systém bude fungovat.
Banky vytváří peníze, které neexistují a je jen otázkou času, dokud tento systém bude fungovat.

Proč 2 miliardy lidí nemá účet v bance?

Dneska by si člověk řekl, že mít bankovní účet je naprostý standard a nutnost. Kolem 2 miliard lidí tuto možnost vůbec nemají. Částečně to je proto, že lidé žijí v místech, kde nejsou banky, ale hlavní důvod je jiný. Víte, jaký to je? Banky nechtějí lidi, kteří žijí s velmi malým rozpočtem na měsíc, nejsou pro ně zajímaví, a tak jim ani neumožní si založit bankovní účet. Pro banky je důležité, aby klienti měli určitou výši příjmu, aby na nich dokázaly vydělat.

Většina lidí jsou živnostníky a například pěstují plodiny, chovají zvířata nebo se starají se o půdu. Tito lidé nemají možnost si půjčit peníze na rozvoj podnikání, aby si pořídili stroje a nastartovali svůj byznys. Myslíte, že mají tito lidé šanci? Jaké je řešení?

Kolem 2 miliard lidí nemá možnost mít bankovní účet.
Kolem 2 miliard lidí nemá možnost mít bankovní účet.

Proč je blockchain budoucnost?

Výhodou je, že dnes má chytrý telefon téměř každý, včetně lidí žijících v odlehlých oblastech. Mnohdy mají tito lidé i internet a za pár let bude všude díky společnostem jako jsou Google, Facebook či SpaceX. Díky technologii blockchain a kryptoměn je velká příležitost pomocí tzv. mikropůjčky.

 Díky technologii blockchain a kryptoměn je velká příležitost i pro lidi v odlehlých oblastech.
Díky technologii blockchain a kryptoměn je velká příležitost i pro lidi v odlehlých oblastech.

Příležitost pro téměř 2 miliardy lidí

Budoucností jsou decentralizované finance, kde větší množství lidí půjčí podnikateli určitou částku, například každý 1 korunu. Fungování splátek se zapíše do smart kontraktu. Podnikatel bude automaticky posílat určené procento zpět těm, kteří mu půjčku poskytli. Tito noví podnikatelé budou přispívat do globální ekonomiky a potenciál je celkem vysoký. Podívejte se na Decentralizované finance.

Decentralizované finance mají obrovskou budoucnost.
Decentralizované finance mají obrovskou budoucnost.

Jakou příležitost má blockchain pro lidi?

Využití blockchainu má tu výhodu, že už nemusíte být závislí na finančních institucích a díky blockchainu se světové bohatství bude skutečně předávat přímo od jednoho člověka ke druhému. Připojením 2 miliard lidí do ekonomiky by mělo mít zásadní dopad na celou lidskou společnost napříč kontinenty.

Zdroj: Peak

Pin It on Pinterest

Share This