Nová technologie v následujících letech naruší většinu tradičních odvětví. Čeká nás technologická revoluce. Vznikají autonomní auta, hyperloopy, 3D tisk, revoluční technologie blockchain a je toho mnohem více, na čem se pracuje.

Uber je jen softwarový nástroj, nevlastní žádné automobily, ale i tak je to největší taxi společnost na světě. AirBnB je v současnosti největší hotelovou společností na světě, ačkoliv nevlastní žádné nemovitosti. Facebook nyní má software pro rozpoznávání vzoru, který dokáže rozpoznat tváře lépe než lidé.

Co nás čeká v následujících letech

Autonomní auta

Samořiditelná auta jsou budoucností a můžete si to představit tak, že si zavoláte auto telefonem, objeví se na zadané adrese a doveze vás k cíli. Cestou můžete pracovat a koukat na televizi. Autonomní auta sníží dopravní zácpy, spotřebu paliva, zlepší životní prostředí a zvýší bezpečnost na silnicích. Z měst zmizí velké množství aut a místo nich vzniknou například nové parky.

Autonomní auta jsou budoucností.

Hyperloop

Z Prahy do Brna za 15 minut! Zní to jako scifi se dostat z hlavního města do Brna za tak krátký čas, ale za pár let to lidem dost možná přijde úplně normální. Nová technologie hyperloop nám to může umožnit. Před 100 lety byste se dostali vlakem z Prahy do Brna za více než 5 hodin. Auta a autobusy byly v té době vzácností a letecké linky ještě neexistovaly.

Hyperloop je řešením
Z Prahy do Brna za 15 minut. Hyperloop je řešením.

3D tisk

V posledních letech se neustále rozšiřuje využití 3D tisku a pro spoustu firem to má pozitivní vliv. Výhodou je, že dokážete rychle reagovat na současný trh, ušetříte peníze a hlavně čas. S 3D tiskárnou si můžete postavit dům, vytisknout boty nebo dokonce i auto. Do pár let bude 10% všeho, co se vyrábí, 3D tištěno.

Do pár let bude 10% všeho, co se vyrábí, 3D tištěno.

Elektrické automobily

V současnosti už jezdí elektrické automobily, ale je to pořád v malém množství. Velké společnosti investují nemalé peníze do vývoje, výstavby a výroby. Největší boom by měl nastat už v přístím roce a v následujících letech. Výhodou je, že města budou méně hlučná, protože auta budou jezdit na elektřinu.

Elektrické automobily změní města, protože budou méně hlučná

Blockchain

Blockchain je technologie, na které fungují kryptoměny a nejrůznější projekty. Tato technologie má obrovský potenciál a firmy do ní investujou velké sumy peněz, protože v tom vidí velkou budoucnost. Ovlivní to mnohé odvětví jako např. bankovnictví, pojišťovnictví, automobilový a letecký průmysl, stravování, ubytovací služby atd.

Technologie Blockchain má obrovský potenciál a firmy do ní investují velké peníze.

A je toho mnohem více…

Trh s nemovitostmi se určitě změní, lidé budou pracovat na cestách i po celém světě, protože nové technologie jako např. autonomní auta, hyperloopy a další věci jim to umožní.

Nemovitosti
Trh s nemovitostmi se změní

Pojištění automobilů zmizí nebo se výrazně změní, protože v budoucnu by mělo dojít k mnohem menšímu počtu dopravních nehod zavedením autonomních vozidel.

V zemědělství budou mnohem více fungovat roboti a místo celodenní práce na polích, tak se zemědělci stanou manažery.

Dojde ke zrušení pracovních míst

V následujících 20-ti letech zmizí až 70% současných pracovních míst a vzniknou nové pracovní pozice. Je otázkou, zda bude v tak krátké době dostatečný počet míst.

Zmizí až 70% současných pracovních míst a vzniknou nové pracovní pozice.

Jestliže uvažujete o pracovní pozici, tak si nejdříve zodpovězte na otázku, zda tento obor a pozice bude existovat. Pokud to nebude fungovat s vaším telefonem, tak to není nejideálnější volba. Pamatujte, že technologie se vyvíjí rychleji a rychleji.

Koukněte na video

Vzdělávejte se a vydělávejte na technologiích budoucnosti.

Pin It on Pinterest

Share This