Lidé dnes pracují mnohem tvrději, aby si udrželi životní standard, protože peníze ztrácí hodnotu. Peníze se nezměnily, ale hodnota peněz klesá. Spousta lidí si to neuvědomuje, protože o tom se už tolik nemluví. Je chybou pracovat tvrději, hledat další práci a platit vyšší daně.

Co je inflace

Inflace nám ukazuje, jak měna ztrácí svou hodnotu a snižuje se její kupní síla. S rostoucí inflací si člověk se stejným výdělkem a s těmi samými penězi jako minulý rok nakoupí méně věcí. Pokud nedojde ke zvýšení platů v podobné míře jako k inflaci, tak jsme na tom rok od roku hůře. To nepočítáme zvyšování daní.

K inflaci tedy dojde, pokud se zvýší celkové množství peněz ve vlastnictví všech lidí, institucí, firem atd., které se podílí na všech transakcích na trhu za předpokladu, že ostatní věci zůstanou na stejné úrovni, konkrétně množství všech výrobků a služeb, které si za tyto peníze mohou lidé koupit. Opačný proces nazýváme deflací, neboli snížení celkového množství peněz ve vlastnictví všech aktérů na trhu.

Peníze ztrácí hodnotu
Peníze ztrácí hodnotu

Proč jsou lidé nucení žít pod hranicí svých možností?

Tiskne se více peněz, inflace narůstá, daně se zvyšují. Pokud dostáváte výplatu ze zaměstnání, tak máte jen jeden zdroj příjmů. Jste limitovaní tím, co stihnete za den, který má 24 hodin. Systém loupí Váš majetek. Peníze, pro které pracujete, již nejsou penězi. Když se tiskne obrovské množství platidla, zlato a stříbro leží a čeká. Když společnost čelí vysoké inflaci, poznáte to podle rostoucích cen způsobených obrovským množstvím peněz v oběhu. Pak se lidé rychle vrací ke zlatu a stříbru. Je tomu přes 3000 let. Odkládání peněz pod polštář nebo do banky může být největší chybou, protože peníze už nejsou penězi.

Tiskne se více peněz, inflace narůstá, daně se zvyšují

Je to o tom, jaké máte finanční vzdělání

Je to o tom, jaké máte finanční vzdělání. Většina lidí nechá peníze v bance, protože ničemu nevěří a ztrácí. Dále Vám budou cpát v bankách či různí finanční poradci podílové fondy, že to je nejlepší řešení. Zvažte to, jaké poplatky platíte a nedejte na řeči, že za 5, 10, 20 až 30 let tam budete mít tolik a tolik. Pokud si necháte peníze v bance, tak koukejte, zda Vám to dosáhne alespoň na inflaci.

Jestliže chcete poradit a mít opravdu pravidelný výnos se zajímavým zhodnocením, tak dejte vědět.

Zdroj: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This