V životě jsem přečetl spoustu motivačních a inspirativních knih, které mě posunuly dál a nasměřovaly směrem, kterým jdu a neustále na sobě pracuji. Ukážu 7 knih, které vás posunou k bohatství a je pouze na vás, co si z nich vezmete a poté uděláte. Pro mě určitě TOP knihy, z kterých neustále čerpám a inspiruji se.

Bohatý táta, chudý táta – Robert Kiyosaki

Tato kniha je hodně inspirativní a porovnává, jak přemýšlí a co dělají chudí lidé, střední vstva a bohatí. Dále uvidíte, jaký je rozdíl mezi aktivy a pasivy a proč je tak důležitá finanční inteligence a gramotnost. Dozvíte se, proč vytvářet pasivní příjmy a jaké to má výhody. Najdete zde zážitky z dětství, kde najdete chudého tátu a bohatého tátu. Chudý táta je Robertův otec, který je velmi vzdělaný a je učitelem. Bohatý táta je kamarádův otec, který nedokončil základní školu a vybudoval obchodní impérium na Havaji. Bohatý táta dělá oběma klukům mentora a učí je, jak se stát bohatým.

“Bohatí nepracují pro peníze, nechávají peníze, aby pracovaly pro ně.“

Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Pokud se chcete stát bohatými a úspěšnými lidmi, tak byste si určitě tuto knihu měli přečíst. Četl jsem ji před více než 10ti lety, ale i dnes z ní stále čerpám. Jestliže chcete v životě něčeho dosáhnout, tak tato kniha Vám ukáže nejen, co máte dělat, ale i jak to máte dělat. Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu a budete mít vše, co jste si v životě přáli.

Knihy jsou úžasné, někdy si stačí přečíst pouze jednu stránku, která hodně inspiruje.
Knihy jsou úžasné, někdy si stačí přečíst pouze jednu stránku, která hodně inspiruje.

Nejbohatší muž v Babylóně – George Samuel Clason

Kniha ukazuje, jak peníze vydělat, udržet si je a následně investovat, aby peníze vydělávaly další peníze. Je psaná formou zajímavých příběhů ze starého Babylónu. Najdete zde správný pohled na ekonomiku a také rady, jak řešit věci kolem dluhových problémů. Říká se, že to je nejlepší kniha, která byla napsaná na téma bohatství a velmi dobrou inspirací a návodem, jak zbohatnout.

Jak získávat přátele a působit na lidi – Dale Carnegie

Je to jedna z prvních knih, kterou jsem přečetl na téma osobní rozvoj a několikrát jsem se k ní vrátil. Je to světový betseler, který byl napsán ve třicátých letech dvacátého století. Pokud se rozhodnete, že si tu knihu přečtete, tak poznáte a pochopíte tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi, stanete se oblíbenými, budete vítání, získáte si na svou stranu druhé lidi a stanete se opravdovou vůdčí osobností. Kniha ukazuje, co dělali světoví velikáni, než se stali úspěšnými a jak se dříve chovali. Jedná se např. o bývalého prezidenta USA Lincolna, kterému je věnováno dost prostoru, až po známé herce a zpěváky. Tato kniha by měla být v každé knihovně.

Dnes najdete v knihovně mnoho knih, které jsou skvělé.
Dnes najdete v knihovně mnoho knih, které jsou skvělé.

Cashflow kvadrant – Robert Kiyosaki

Zde se dozvíte, jaké je rozdělení lidí do čtyř kvadrantů podle Roberta Kiyosakiho a jakým způsobem vydělávají peníze. Proč někteří lidé pracují méně a vydělávají více.

Zaměstnanec – Pracuje pro někoho, mění svůj čas za peníze.

Živnostník – Pracuje na sebe, mění svůj čas za peníze.

Majitel firmy – Zaměstnanci pracují, mění čas druhých za peníze.

Investor – Peníze vydělávají další peníze.

Doporučuji se podívat na Cashflow hru ZDE >>

Jak myslí milionáři – Charles Albert Poissant, Christian Godefroy

Pokud rádi čtete příběhy úspěšných lidí, tak právě tato kniha je pro Vás. Je velmi čtivá a inspirující. V knize najdete 10 příběhů, 10-ti lidí, kteří se stali úspěšnými a zařadili se tak mezi nejbohatší lidi světa: Walt Disney, Henry Ford, Paul Getty, Conrad Hilton, Soichiro Honda, Ray Kroc, Aristotle Onassis, John Rockefeller, Steven Spielberg a Thomas Watson. Úspěch není otázkou štěstí, ale spočívá ve využití určitých zvláštních pravidel, kterými se tito lidé prokazatelně řídili. Postoje a způsob myšlení těchto lidí by jim zaručily úspěch v jakémkoli oboru činnosti.

Vždy je na každém, jakou knihu si vybere.
Vždy je na každém, jakou knihu si vybere.

Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferriss

Kdo by nechtěl pracovat pouze 4 hodiny týdně a mít dostatek peněz na to, co chce dělat. Tato kniha je hodně inspirativní a ukazuje, že se to dá zrealizovat. Stačí chytře využívat všech možností, které nám dnešní doba poskytuje a pustit se do toho. V knize najdete neobyčejné postřehy a praktické tipy, které jinde nenajdete a nasměřují vás k finančnímu i osobnímu bohatství.

Pin It on Pinterest

Share This