Většina lidí chce investovat do takových věcí, které generují dobrý a spolehlivý příjem. Vždy je potřeba vybrat tu nejlepší investici. Jsou to nemovitosti, akcie, zlato, stříbro, kryptoměny či jiné příležitosti? Také je důležité, s kým spolupracujete a můžete se podívat do čeho bohatí investují, jak přesouvají svůj majetek a ještě více bohatnou. Víte, kam investovat v roce 2020, abyste profitovali a peníze pracovaly pro Vás? Jak vydělat na finanční krizi?

Základní rozdělení trhu

 • Finanční trh (běžný a spořicí účet, akcie, podílové fondy, penzijní připojištění, stavební spoření, forex atd.)
 • Nemovitosti
 • Komodity (např. zlato a stříbro)
 • Alternativní investice (např. FinTech, kryptoměny a datacentra)

Jak vybrat dobrou investici?

Pokud chcete, aby peníze pracovaly pro Vás, je důležité si vybrat dobrou investici. Můžete mít pasivní nebo aktivní správu portfolia. Také záleží na tom, zda upřednostňujete atraktivní či nadstandardní zhodnocení. Jak správné sestavit portfolio se bude u jednotlivých lidí a firem určitě lišit, protože každý vyznává jiné hodnoty a má určité zkušenosti. Můžete se podívat na článek Do čeho bohatí investují, jak přesouvají svůj majetek a ještě více bohatnou.

Co je důležité?

Je dobré vědět, co jsou peníze, jak fungují a jak vznikají. Jednou z nejdůležitějších věcí je odpovědět si na otázku: Jak na tom v současnosti jsem? To záleží mimo jiné i na předchozích rozhodnutích. To, jak na tom budete v budoucnu, máte ve svých rukou a odvíjí se to na současném rozhodnutí.

Na co je potřeba se dívat při výběru investic?

 • S kým spolupracovat
 • Do čeho se investuje
 • Doba investice
 • Likvidita
 • Kolik peněz chci investovat
 • Jaké chci zhodnocení
 • Správa portfolia
 • Zvládnu to sám nebo chci s někým spolupracovat

Důležité je vybrat vhodnou investici, která bude vydělávat.
Důležité je vybrat vhodnou investici, která bude vydělávat.

Pasivní správa portfolia

Jednou sestavíte portfolio a už se nestaráte. Je pravda, že na začátku mohlo být opravdu skvěle nastaveno, ale v současnosti to nemusí úplně platit, když se všechno tak rychle mění. Je to vždy o tom, do čeho investujete. U některých věcí je naopak dobře, že pracují a je lepší si jich nevšímat.

Aktivní správa portfolia

Je možnost využít aktivní správy řízení peněz s atraktivním nebo nadstandardním zhodnocením. Na začátku se vytvoří takové portfolio, aby vyhovovalo cílům, které máte. Aktivně se pracuje s portfoliem a tím pádem je vetší šance, že dané investice budou úspěšnější.

Atraktivní zhodnocení

 • Nemovitosti
 • Komodity
 • Akcie
 • Datacentra

Nadstandardní zhodnocení

 • Startupy
 • Kryptoměny
 • Digitální tokeny
 • Trading

Pokud chcete, aby peníze pracovaly za Vás, je potřeba vybrat vhodnou investici, která Vám bude nejvíce sedět a také vydělávat. Vždy je na Vás, jak se rozhodnete. Níže se dočtete, kam investovat v roce 2020.

Kam investovat v roce 2020?

V dnešní době je na trhu spousta věcí, do kterých se dá investovat. Jestliže chcete mít konzervativní zhodnocení, nějaké záruky, tak s tím v dnešní době moc nepočítejte. Myslíte, že se vyplatí mít peníze na bankovním či spořícím účtu? Víte, co se stane s Vašimi penězi, když banka zkrachuje? Podívejte se na článek ZDE

Kam investovat v roce 2020
Kam investovat v roce 2020

Finanční trh

Jestliže se zaměříme například na akciový trh, ten více než 10 let převážně roste. Je pravda, že může růst další 2-3 roky. Je lepší vstupovat do trhu, když je na vrcholu nebo ve výprodeji? Osobně mám rád akcie s dividendou, ale je dnes ta nejlepší doba vstupovat na akciový trh? Můžete se podívat na 8 způsobů jak vybrat akcie a úspěšně investovat. Vyplatí se diverzifikace u akcií? V článku se dozvíte, proč většina lidí diverzifikuje.

Finanční poradce vám nejčastěji řekne, že podílové fondy jsou diverzifikované a věřte tomu, že budou také klesat, pokud přijde finanční krize. Víte, jak správně vybrat podílové fondy? Proč 95% lidí je nemá dobře nastavené? Článek najdete ZDE. Líbilo by se Vám vydělávat na finančním trhu, i když bude trh klesat nebo naopak růst? Podívejte se na článek ZDE

Ve finančním trhu jsou obrovské peníze.
Ve finančním trhu jsou obrovské peníze.

Nemovitosti

Také nemovitosti v posledních letech hodně vyrostly a je otázkou, zda je to v současnosti dobrá investice. Můžou růst další roky, ale je velká pravděpodobnost, že s finanční krizí půjdou dolů. Vždy rozhoduje lokalita, kde se daná nemovitost nachází. Podle mého názoru je dnes lepší prodávat než nakupovat a mít majetek v jiných aktivech. Neříkám, abyste teď prodali všechny nemovitosti, ale je dobré mít dobře rozložené portfolio. Kdy je nejlepší doba na nákup nemovitostí? Můžete se podívat na článek, zda se vyplatí se nakupovat nemovitosti při současných cenách.

Nemovitosti mají výhodu, že generují pasivní příjmy.
Nemovitosti mají výhodu, že generují pasivní příjmy.

Komodity

Zde se jedná hlavně o zlato a stříbro. V době krize je to bezpečný přístav pro investory a je pravděpodobné, že cena zlata a stříbra poroste. Myslíte, že je dnes lepší nakupovat nemovitosti, akcie nebo zlato a stříbro? Podívejte se na článek: Blíží se finanční krize? Proč nakupovat zlato a stříbro?

Proč má stříbro obrovský potenciál růstu? Podle některých lidí je to v současnosti mnohem lepší investice než zlato, nemovitosti nebo akcie. Dozvíte se v článku ZDE.

Zlato a stříbro je bezpečný přístav v době krize.
Zlato a stříbro je bezpečný přístav v době krize.

Alternativní investice

Dnes existuje celá řada alternativních investic. Může se jednat o FinTech projekty jako například Zonky, Mintos a další. Také je možnost využít zajímavých startupů, které mají velký potenciál stát se například novým Googlem či Applem. Vždy je důležité vybrat si správný startup. Podívejte se, co je FinTech a jak vybrat startup ZDE

Dnes existuje celá řada alternativních investic.
Dnes existuje celá řada alternativních investic.

Do čeho dále investovat?

Uvedeme si pár tipů, do čeho lidé investují: obrazy, vína, sběratelské mince, dobrý alkohol, historická auta, lego, děti, zaměstnanci, vlastní podnikání atd. Dále to je technologie Blockchain, kryptoměny, decentralizované finance mohou jednou nahradit současný finanční systém, decentralizované aplikace, tokeny, tokenizace, smart kontrakty atd. Zajímavou příležitostí jsou datacentra, kde se jedná o stavbu a provoz datových center. Pro více informací se podívejte na: Proč datacentra a jak funguje potvrzování transakcí.

Chcete opravdu vydělávat?

Je dost možné, že jste už někdy slyšeli o střídání cyklů, kdy bohatí přesouvají svůj majetek a ještě více bohatnou. Jak to funguje se dozvíte zde. Přesunutím majetku v dobrý čas můžete velmi konzervativním způsobem své prostředky (majetek) zhodnotit z 10 000 korun až na 21 miliard. Jak? Na to se můžete podívat v článku ZDE

Víte, jaké akcie udělaly největší zhodnocení? To se dozvíte v článku ZDE

Také kryptoměny přinesly velmi dobré zhodnocení. Podívat se můžete ZDE

Chcete opravdu vydělávat? To záleží, jakou investici si vyberete a s kým spolupracujete.
Chcete opravdu vydělávat? To záleží, jakou investici si vyberete a s kým spolupracujete.

Začněte spolupracovat!

Také lze nastavit portfolio na míru s atraktivním či nadstandardním zhodnocením , můžete si zajistit pasivní příjmy nebo využít složené úročení a hlavně přesouvat svůj majetek konzervativním způsobem a více bohatnout. Vyplňte níže formulář a začněte spolupracovat.

Pin It on Pinterest

Share This