Nemovitosti jsou v České republice velmi populární a oblíbené. Lidé kupují nemovitosti nejčastěji za účelem bydlení nebo na investici. V posledních 10-ti letech výrazně rostly. Jaká bude situace v následujících měsících teprve uvidíme. Většinu lidí bude zajímat, zda nemovitosti budou nadále růst, klesat nebo stagnovat. Kdy je nejlepší doba na nákup nemovitostí? Je reálné koupit nemovitost o 80% levněji?

Kdy je nejlepší doba na nákup nemovitostí?

Ideální je kupovat vždy v období krize, když jsou ceny na tzv. dně. Spousta lidí prodává pod cenou, protože jsou často v situacích, že musí. V této době je ideální být dobře připravený. Vždy ceny nemovitostí prochází trendovými vlnami. Před více než 10-ti lety byly ceny vysoko, pak tu byla krize, která způsobila pokles nemovitostí. Budou nemovitosti nadále růst, klesat nebo stagnovat?

Vyplatí se v současnosti koupit nemovitost?

Ceny nemovitostí rostou i z toho důvodu, že je velký zájem o investiční byty. Koupě bytu a jeho následný pronájem stále přináší dobré zhodnocení. Jestliže uvažujete, že budete nemovitost držet deset a více let, tak by se vám čekání na lepší cenu nemuselo vyplatit. Hlavně z důvodu ztráty příjmů z pronájmu. I když půjde trh v následujících letech dolů, tak je velká pravděpodobnost, že se ceny začnou následně vracet opět nad současné hodnoty. Důležitější je výnos z pronájmů během této doby, než samotná kupní a prodejní cena. Pokud uvažujete o koupi bytu a následně ho chcete pronajímat v horizontu nad 10 let, tak i při aktuálních cenách nemusí jít o špatnou investici.

Vyplatí se v současnosti kupovat nemovitost?
Vyplatí se v současnosti koupit nemovitost?

Je reálné koupit nemovitost o 80% levněji?

Představte si, že máte nemovitost v hodnotě 5-ti milionu a chcete ji koupit. Dnes je téměř nemožné takovou nemovitost sehnat o 80% levněji, tedy za částku 1 milion. Bavíme se o dobrých lokalitách, nejedná se o místa, kde nikdo nechce žít. Existují developeři, kteří dobře koupí, postaví a následně prodají se slušným ziskem. Dříve byly výhodné i dražby, ale dnes ani to není ideální. Každopádně mám řešení, jak pořídit nemovitosti mnohem levněji. Vždy je to o dobrých znalostech, know-how a také s kým spolupracujete.

Ekonomické cykly se opakují

Je dost možné, že jste už někdy slyšeli o střídání cyklů, kdy chytří lidé přesouvají svůj majetek do správných aktiv a ještě více bohatnou. Většina lidí nakupuje a prodává nemovitosti, akcie, zlato nebo stříbro často v nesprávnou dobu. Z historického hlediska jsou období, kdy se ekonomice daří a nejčastěji rostou akcie a ceny nemovitostí. V období finanční krize naopak akcie s nemovitostmi klesají a roste zlato se stříbrem.

Ekonomické cykly se opakují a chytří lidé přesouvají svůj majetek do správných aktiv.
Ekonomické cykly se opakují a chytří lidé přesouvají svůj majetek do správných aktiv.

Jak koupit nemovitost o 80% levněji?

Mezi úspěšnými investory jsou nejkonzervativnější aktiva: nemovitosti, akcie, zlato a stříbro. Mám strategii, jak koupit nemovitost o 80% levněji. Většina prodávajících lidí a realitních makléřů vám bude chtít vždy prodat nemovitost dráž, aby na tom vydělali co nejvíce peněz. Vždy je potřeba mít dobré znalosti a správné informace.

  • Nekupuji nemovitost za 5 000 000 kč na hypotéku nebo hotově.
  • 1 000 000 kč vkládám do investičního zlata nebo stříbra.
  • Cena nemovitostí klesne o 20%, případně si takovou cenu vyjednám.
  • Zlato nebo stříbro se mi zhodnotí 4x
  • Kupuji nemovitost za 4 000 000 kč.
  • Dostávám se k nemovitosti, která je o 80% levnější.

Většina lidí vám řekne, že je nejlepší kupovat nemovitosti, podílové fondy atd. Také jsou lidé, kteří mají vše v bance. Věřte mi, že nejvíce prodělá střední vrstva a bohatí budou opět bohatší. Je dobré vědět, že historie se opakuje. Doporučuji se podívat na vzdělání nebo na příklad našeho portfolia, kam investovat.

Jak to bylo před cca 10-ti lety?

V České republice klesly ceny nemovitostí v letech 2009 – 2011 o cca 20-25%. V některých lokalitách za posledních 15 let nemovitosti dosáhly zhodnocení 300% a více. Můžete se podívat na graf, jak se průměrně vyvíjely ceny nemovitostí. Ukážeme si jednoduchý příklad, kdy správně koupit a prodat nemovitost nebo stříbro a vydělat na tom.

Ceny nemovitostí v České republice za posledních 15 let.
Ceny nemovitostí v České republice za posledních 15 let.

  • V roce 2009 prodáváme nemovitost za 3 000 000 Kč.
  • Kupujeme 1 unci stříbra za 240 Kč. Můžu nakoupit 12 500 uncí stříbra.
  • V roce 2011 prodávám stříbro. 1 unce stříbra je cca 800 Kč. Mám jich 12 500, takže dostávám 10 000 000 Kč.
  • V roce 2011 nakupuji nemovitosti v hodnotě cca 2 400 000. Můžu koupit 4 nemovitosti.

Za 2 roky navyšuji svůj majetek o 7 600 000 kč.

Kdo tvrdí, že zlato a stříbro je uchovatelem hodnoty, tak má pravdu. Jestliže víte, kdy nakoupit a prodat, tak vám garantuji, že na tom velmi dobře vyděláte.

Technologie – Startupy

V portfoliu máme kvalitní a unikátní startupy, kde je obrovský potenciál využití a také zhodnocení. Na začátek počítáme se zhodnocením 4-5x. Je pravda, že tyto projekty nejsou úplně pro lidi, kteří jsou hodně konzervativní.

Při investici 1 000 000 kč budete mít 4 000 000 – 5 000 000 kč.

Kvalitní a unikátní startupy s možností nadstandardního zhodnocení
Kvalitní a unikátní startupy s možností nadstandardního zhodnocení.

Závěr

Současný finanční systém je špatně nastavený a lidé, kteří se spoléhají na to, že se o ně postará stát nebo věří klasickým finančním produktům, tak se budou v příštích letech hodně divit. Vždy je to o znalostech a informacích, které máte. Můžete se podívat na Vzdělání. Osobně si myslím, že mám velké know-how a ukazuji lidem, kam investovat a jak chytře zhodnotit peníze.

Začněte spolupracovat

Vyplňte prosím formulář níže a začněte spolupracovat. Vždy záleží na tom, kdy koupíte a prodáte správná aktiva a jakou máte strategii.

Pin It on Pinterest

Share This