Kryptoměnová peněženka se používá pro uchování, přijímání a posílání kryptoměn jako jsou např. bitcoin, litecoin či ethereum. Jestliže chcete obchodovat s určitou kryptoměnou, tak je ideální používat bezpečnou peněženku. V případě, že Vás toto téma zajímá detailněji, tak doporučuji si přečíst si článek Jak bezpečně držet kryptoměny.

Jak funguje kryptoměnová peněženka?

Kryptoměny ve skutečnosti v peněžence nikdy uložené nejsou. Po celou dobu zůstávají na blockchainové síti. V kryptopeněžence je uložena veřejná adresa (public adress nebo public key) a soukromý klíč (private key). Veřejná adresa je kód složený z číslic a písmen. Typická Bitcoinová adresa vypadá například takto: 15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd. Tento kód udává místo na blockchainové síti, kde se kryptoměny nachází. Pokud chcete s kryptoměnami na určité adrese disponovat, musíte mít soukromý klíč (private key).

Jak si to představit?

Představte si veřejnou adresu jako číslo vašeho bankovního účtu a soukromý klíč jako pin kód. Když Vám někdo bude chtít poslat finanční prostředky, řeknete mu veřejnou adresu (číslo bankovního účtu) a druhá strana Vám zašle danou kryptoměnu. Disponovat s kryptoměnami můžete pouze Vy, protože od něj máte soukromý klíč (pin kód).

Kryptopeněženka je jako kreditní karta

Kryptopeněženka je zde jako kreditní karta, která umožňuje komunikovat s bankomatem, což je blockchainová síť. Veřejnou adresu můžete říct komukoliv, ale privátní klíč si dobře uložte.

Kryptopeněženka je zde jako kreditní karta, která komunikuje s bankomatem.

Na krátkodobé obchodování stačí kryptoburza

Na obchodování a krátkodobé uchování kryptoměn stačí peněženka, kterou máte na kryptoměnových burzách. Na dlouhodobé uložení kryptoměn to ale není dobrá volba.

Kryptoměnové burzy
Na krátkodobé uchování kryptoměn stačí peněženka, kterou máte na kryptoburze.

Základem je vybrat si kryptopeněženku

Prvním krokem je vybrat si kryptoměnovou peněženku pro uchování, přijímání a odesílání kryptoměn. Důležité je mít takovou peněženku, kde máte k dispozici vlastní privátní klíč! Doporučuji si přečíst článek Jak bezpečně držet kryptoměny. Také si můžete domluvit individuální konzultaci.

Zdroje: CashflowCapital

Pin It on Pinterest

Share This