Jestliže víte, co jsou ekonomické cykly a také máte znalosti, jak fungují, tak budete v životě finančně velmi úspěšní. Často se mě lidé ptají jak být bohatý a na základě toho vznikl tento článek, který jsem z premium verze dal k dispozici všem návštěvníkům webu zcela zdarma. Chcete se stát finančně nezávislými? Jak to teda udělat?

Jak se stát finančně nezávislými?

Nejlepší poučka mezi investory zní: Levně koupit a draze prodat. Ideálně to dělat často a brzy se stanete finančně nezávislými. Pokud víte, co děláte, tak je to skvělá rada. V případě, že nevíte, tak většinou sledujete média (televize, noviny, internet), kde se většinou dozvíte takové informace, které média chtějí, aby se k Vám dostaly.

Znalosti a spolupráce jsou rozhodující

Jestliže se chcete stát finančně nezávislými, tak je rozhodující, jaké máte znalosti a také s kým spolupracujete. Vydělávají ti, kteří mají dobrou finanční gramotnost nebo spolupracují s někým, kdo se vyzná. Také můžete mít štěstí, ale na to se věčně spoléhat nedá. Doporučuji se vzdělávat a navštívit složku Vzdělání nebo si s námi přímo domluvit schůzku.

Finanční vzdělání je velmi důležité.
Finanční vzdělání je velmi důležité.

Co jsou ekonomické cykly?

Většina lidí ví, že jsou období, kdy se ekonomice daří a nejčastěji rostou akcie a nemovitosti, klesají drahé kovy jako například zlato a stříbro. V období finanční krize to jsou akcie a nemovitosti, které klesají a naopak roste zlato a stříbro. Vždy se střídají tzv. ekonomické cykly.

Ekonomické cykly nám ukazují, kdy koupit a prodat akcie, nemovitosti, zlato nebo stříbro
Ekonomické cykly nám ukazují, kdy koupit a prodat akcie, nemovitosti, zlato nebo stříbro.

Proč na tom nevydělává každý?

Na první pohled to zní tak, že na přesunu majetku správným směrem může vydělat každý člověk. Jenže realita je často úplně jiná. Jsou lidé, kteří jsou zastánci nemovitostí, akcií, komodit či alternativních investic a o ničem jiném nechtějí slyšet. Dále poznáte lidi, kteří všechny peníze investují do podnikání. A nebo je další skupina lidí, která má peníze v bance či se o ně stará finanční (bankovní) poradce.

Co dělá většina lidí?

Běžní lidé také nakupují a prodávají nemovitosti, akcie nebo zlato se stříbrem, ale často v nesprávnou dobu. Problém je v tom, že často nakupují na vrcholu a prodávají dole. Následně se diví, že přichází o svůj majetek. Poté mají v portfoliu pouze jedno aktivum (nemovitosti, akcie, zlato) a říkají, že je to nejlepší investice. Není tajemstvím, že bohatí bohatnou ve finanční krizi a střední vrstva přichází o část majetku.

Většina lidí nakupuje na vrcholu a prodává dole.
Většina lidí nakupuje na vrcholu a prodává dole.

Jak být bohatý?

Každému by se líbilo mít neomezené množství peněz. Jsou lidé, kteří už nikdy nemusí pracovat, ale přesto na něčem dělají, protože je to baví. Ať už budete chodit do zaměstnání nebo podnikat, stejně bude hlavní otázkou kam investovat vydělané peníze. V případě, že budete mít nedostatek peněz, tak budete řešit jak vydělat peníze.

Co dělají bohatí?

Nejčastěji mají úspěšní a bohatí lidé úspěšnou firmu a kolem sebe správné lidi. Také vědí, že vydělané peníze je potřeba někam investovat. Zkrátka od začátku mají v hlavě staré známé: peníze se musí točit, aby vydělaly další peníze. Tito lidé investují do nemovitostí, akcií, zlata, stříbra nebo alternativních investic jako například kryptoměny. Dostanou se k výborným investičním příležitostem, na kterých vydělávají další velké peníze a umí v čase přesouvat majetek do výdělečných aktiv a následně navyšovat své portfolio.

Jak přesouvat majetek?

Například přesouvají svůj majetek z nemovitostí do zlata nebo do stříbra. Ve správnou chvíli pak ze zlata a stříbra do nemovitostí či akcií. Víte, kdy nakupovat a prodávat nemovitosti, akcie, zlato nebo stříbro? Přesunutím majetku ve správný čas můžete velmi konzervativním způsobem své prostředky (majetek) zhodnotit několikanásobně. Ukážeme si konkrétní příklady, kdy jsme velmi konzervativní strategií dokázali zhodnotit portfolio z 10 000 korun až na 21 miliard.

Jak být bohatý, bohatí vědí, do čeho investovat
Jak být bohatý, bohatí vědí, do čeho investovat.

S kým spolupracujete?

Vždy je důležité s kým spolupracujete. Mám rád akcie, na nich se dají vydělat dobré peníze, pokud si vyberete správnou firmu. Můžete se podívat, jaké akcie udělaly nejvyšší zhodnocení. Osobně si myslím, že je také důležité si spočítat hodnotu akcie. Myslíte si, že dnes je ta nejlepší investice si pořídit byt a pronajímat ho? Zajímám se i o zlato a stříbro. Můžete se podívat na článek, jak nám investiční stříbro koupilo 18 nemovitostí. Také kryptoměny přinesly velmi dobré zhodnocení.

Začněte spolupracovat

Vyplňte prosím formulář níže a začněte spolupracovat.

Zdroje: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This