Investiční zlato a stříbro lidé nejčastěji nakupují v období finanční krize nebo v době, kdy dochází k poklesu nebo stagnace ekonomiky. Většina lidí se bojí finanční krize, protože v ní často přichází o svůj majetek. Jsou i lidé, kteří naopak vydělávají, když se ekonomice nedaří a navyšují své portfolio. Právě v té době roste zlato a stříbro. Ukážeme si 10 důvodů proč nakupovat investiční zlato a 8 způsobů proč nakupovat investiční stříbro.

Největším problémem jsou dluhy

Největší problém v dnešní společnosti je v dluzích, které jsou díky nízkým úrokovým sazbám obrovské a dále rostou.  V období krize lidé nejčastěji nakupují investiční zlato a stříbro, protože prudce roste na ceně. V roce 2020 byl koronavirus pouze spouštěčem počáteční krize. Každý vzdělaný člověk ví, že z té minulé krize jsme se prakticky protiskli. Je neuvěřitelné, kolik peněz stále proudí do finančních trhů, bankovního systému a do nemovitostí. Lidé neustále investují s vidinou velkých zisků i při nízkých úrokových sazbách.

Proč nakupovat investiční zlato a stříbro?

Jakmile dojde k další globální finanční krizi, ekonomika neporoste, cena nemovitostí a akcií spadne. Otázkou zůstává, o kolik to bude? Platí zde jednoduché pravidlo – čím jste výš, tím tvrdší je dopad. V takové době je velmi žádané zlato a stříbro. Cena drahých kovů a poptávka po nich v krizovém období velmi prudce roste, protože se lidé snaží ochránit si svůj majetek a úspory. Při celosvětové krizi může zlato růst o stovky procent a stříbro dokonce v řádu tisíců procent.

Základní investorská poučka zní: Nakupuj levně, prodávej draze.

V období finanční krize se vždy vyplatilo mít investiční zlato a stříbro.

10 důvodů proč nakupovat investiční zlato

Je celá řada důvodů proč nakupovat investiční zlato a ukážeme si 10 nejdůležitějších.

Peníze ztrácí svou hodnotu a zlato je jistota

Zlato je jistota. Peníze ztrácejí svoji hodnotu, protože je centrální banky “tisknou” jak potřebují, avšak zlato si ji uchovává po celou dobu lidských dějin. Centrální banky a vlády drží zlato a sami v posledních letech dokonce navyšují své zlaté rezervy.

Zlaté rezervy

Zlaté rezervy poslouží jako základ pro nový měnový systém vlád v případě zhroucení světového měnového systému. To, co je dobré pro centrální banky, je dobré i pro obyčejné lidi.

Zlato je celosvětové platidlo

Zlato je celosvětové uznávané platidlo – jsou to skutečné peníze. Po celém světě jsme schopní platit zlatem nebo jej směnit za jakoukoli měnu – “vymyšlené peníze”.

Zlato představuje bezpečí

Zlato představuje bezpečí. V historii 20. století se přehnalo světem a Evropou více než 40 hyperinflací nebo měnových reforem. Při nich přišli lidé o veškeré celoživotní úspory. Ti, co je ale v čas vyměnili za drahé kovy, získaly dokonce ohromné bohatství.

Zlato je likvidní

Zlato je likvidní. Kdekoli po celém světě můžeme 24 hodin denně směňovat zlato za peníze.

Ochrana před inflací

Zlato poskytuje skvělou ochranou před inflací. Zlato je zboží jako cokoli jiného. Když rostou ceny zboží, roste i cena zlata. Dlouhodobě odměňuje své majitele vysoce nadinflačním zhodnocením.

Zlato je vzácné

Zlato je vzácné. Celosvětové zásoby těchto drahých kovů jsou omezené. Snadno těžitelná ložiska zlata a stříbra jsou již vytěžena (vrchol těžby byl kolem roku 1600 – 1700).

Zlato je svoboda

Zlato představuje svobodu. Je to hmatatelný likvidní kapitál, který strčíte do kapsy a odcestujete s ním, kam budete chtít. Po celém světě jej opět zpeněžíte, protože zlato nemá národnost. Do krabičky od cigaret se Vám vejde zlato cca za 2 mil. Kč.

Uchovatel hodnoty

Zlato si po tisíce let uchovává svoji hodnotu. Na rozdíl od peněz jej nemůžeme znehodnotit tiskem peněz – inflací. To, co jste si koupili za zlato před 20 lety, to si za něj koupíte i dnes. U dnešních peněz tomu tak bohužel není.

Nelze uměle vyrobit

Zlato nelze žádným způsobem uměle vyrobit. Jeho získávání je neustále nákladnější a náročnější těžbou. Za poslední roky vzrostly náklady na těžbu a dále rostou. Zároveň se zásoby zmenšují.

10 způsobů proč nakupovat zlato
10 důvodů proč nakupovat investiční zlato

8 důvodů proč nakupovat stříbro

  • Stříbro je velmi žádané. Často se používá v průmyslu a je také oblíbené mezi investory.
  • Stříbro vyniká fyzikálními vlastnostmi a je předurčeno k širokému průmyslovému využití. Díky stříbru se dnes můžeme dnes dívat na televizi, jezdit v autech, telefonovat atd.
  • Těžební produkce stříbra dlouhodobě nepokrývá spotřebu v průmyslu.
  • V mnoha přístrojích a součástkách je stříbro nenahraditelným prvkem, bez něhož nelze produkt vyrobit.
  • Každý den vznikají nové způsoby využití stříbra.
  • Stříbra je momentálně na trhu méně než zlata. Dá se pořídit za dobrou cenu.
  • Asie vnímá stříbro jako drahý kov a nakupují jej po staletí. Tyto trhy rychle bohatnou a investují do drahých kovů.
  • V případě hyperinflace či měnové reformy je stříbro pro lidi přirozenou měnou, starou několik tisíc let.

8 způsobů proč nakupovat stříbro
8 důvodů proč nakupovat stříbro

Od koho nakupujete?

Vždy je důležité to, od koho drahé kovy nakupujete. Na trhu působí nesolidní hráči, kteří chtějí na klientech pouze vydělat. Lze nakupovat jednorázově nebo měsíčními pravidelnými platbami. Není ideální investovat přes fondy, ale nakupovat přímo fyzické zlato nebo stříbro.

Začněte spolupracovat!

Máme unikátní strategii v oblasti investičního zlata a stříbra, nemovitostí a akcií. V případě zájmu prosím vyplňte formulář níže a řekneme si co a jak dál.

Zdroje: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This