V dnešní době je prodej vstupenek velký business a je velké riziko, že koupíte falešné vstupenky na fotbal. Na černém trhu se často objevují podvodníci, kteří na vás chtějí pouze vydělat. Na atraktivní zápasy se můžete dostat i za 100 000 korun a více. Jedna z nejhorších věcí nastane, pokud koupíte tak drahý lístek a následně zjistíte, že je falešný. Jak tomu předejít? Jak odstranit z trhu takové podvodníky?

Jak se kupují falešné vstupenky na fotbal?

Jestliže se chcete dostat na fotbalové utkání, tak je ideální si koupit lístek osobně na stadionu nebo přes ověřenou webovou adresu na internetu, kde se lístky prodávají. V případě atraktivních zápasů jsou lístky vyprodané během pár minut a nemáte skoro žádnou šanci se ke vstupenkám dostat.

Občas se i naskytne situace, že ke vstupenkám dostanete. Někdo prodává lístky přes web nebo na stadionu před utkáním. Občas se stane, že koupíte falešné vstupenky. Jak zjistit, že jsou opravdu pravé?

Dostat se na atraktivní fotbal není jednoduché. Jak zjistit např. na stadionu od neznámého člověka, že jsou vstupenky opravdu pravé?
Nakupovat lístky od druhých lidí představuje riziko. Existuje řešení, jak zaručit, že nemáte falešné vstupenky a jsou opravdu pravé.

Řešení je technologie Blockchain

Jedná se o spolupráci mezi tokenizační firmou AlphaWallet a Mezinárodním řídícím orgánem fotbalového svazu FIFA a Unií evropských fotbalových asociací UEFA. AlphaWallet je tokenizační firma a s podporou sítě Ethereum umožňuje AlphaWallet uživatelům využívat výhod DAO, DeFi, stablecoinů a inteligentních kontraktů ERC 20.

Řešení je Blockchain. Jedná se o spolupráci mezi AlphaWallet, FIFA a UEFA.
Řešení je Blockchain. Jedná se o spolupráci mezi AlphaWallet, FIFA a UEFA.

Co řekl generální ředitel AlphaWallet

Victor Zhang, generální ředitel společnosti AlphaWallet, k tomu uvedl:

“Pokud dokážeme převést 50% digitálních vstupenek na různé události na blockcheinové tokenizované vstupenky, máme okamžitě více uživatel, než je celkový počet všech uživatelů blockchainu na celém světě.”

Jak bude fungovat systém?

UEFA poskytne prostředky, vstupenky, autoritu a AlphaWallet bude poskytovat technologii. Díky blockchainu zvýšíte transparentnost, účinnost a efektivitu. Celý proces distribuce vstupenek od nákupu, sledování, ukládání až po jejich prodej tak bude podporován spolehlivou funkcí smart kontraktů.

Tento proces je plně automatizovaný, vstupenky lze zkontrolovat pomocí adresy na Ethereum a své lístky můžete jednoduše znovu prodat dalším osobám, i když budete v České republice a druhá strana v USA.

Díky blockchainu zvýšíte transparentnost, účinnost a efektivitu.
Díky blockchainu zvýšíte transparentnost, účinnost a efektivitu.

Na čem se pracuje?

Tento systém tokenizovaných vstupenek na bázi Ethereum byl již testován na MS ve fotbale v roce 2018 a v roce 2020 se počítá s prodejem vstupenek – tokenů. Na rozšíření tohoto systému prodeje vstupenek přes blockchain pracuje rovněž organizace FIFA. V minulém roce lidé koupili přes online službu více než 941 400 000 sportovních vstupenek.

Tento systém tokenizovaných vstupenek na bázi Ethereum byl již testován na MS ve fotbale v roce 2018 v Rusku.
Tento systém tokenizovaných vstupenek na bázi Ethereum byl již testován na MS ve fotbale v roce 2018 v Rusku.

Zdroj: Kryptomagazin

Pin It on Pinterest

Share This