Kdo by nechtěl mít takový život, že mu každý měsíc přijdou peníze, aniž by musel chodit do práce? Představte si, že děláte to, co chcete, kde chcete a kdy chcete. Líbilo by se vám to? Jednou z možností je vytvářet pasivní příjmy. Je to reálné, ale pro většinu lidí naprosto nemožné, protože jde většinou o tvrdou dřinu a velmi často je potřeba dělat věci jiným způsobem. Pokud máte štěstí, tak vyhrajete ve sportce nebo zdědíte miliony, což se každému nepoštěstí.

Co jsou pasivní příjmy

Pasivní příjmy si můžete představit tak, že Vám chodí pravidelně každý měsíc na účet příjmy, aniž byste museli být aktivně v práci. Výhodou je, že můžete dělat co chcete, kde chcete, s kým chcete a každý měsíc Vám na účet přistanou peníze. Můžete cestovat, věnovat se věcem, které chcete dělat a mít čas na rodinu. Prostě děláte to, co Vás naplňuje a jste při tom ideálně šťastní.

Pokud máte pasivní příjmy, tak můžete cestovat, věnovat se věcem, které chcete dělat a mít dostatek času na rodinu.

Kdo už někdy slyšel o pasivních příjmech, tak ho určitě napadnou nemovitosti. Jedná se nejčastější  o nákup nemovitostí, které poté pronajímáte. Dále to je firma, kterou vybudujete, funguje bez Vaší přítomnosti a vydělává peníze.

Kdo už slyšel o pasivních příjmech, tak ho nejčastěji napadnou nemovitosti.

Proč vytvářet pasivní příjmy

Vždycky musíte mít velké PROČ. Proč vytvářet pasivní příjem? Pokud to mít nebude, tak po prvních nezdarech toho necháte a budete na tom velmi podobně jako na začátku. Hodně záleží jakou máte finanční gramotnost, s kým spolupracujete a také to, co děláte.

Pasivní příjmy
Jestliže chcete budovat pasivní příjmy, tak je to reálné a dá se to.

Lidé se těší na víkendy a dovolené

Většina lidí pracuje 5 dní v týdnu a těší se na víkendy a dovolené. Někteří pracují i přes víkend, aby toho více udělali a tím pádem měli i vyšší výplatu. Jsou i lidé, které práce baví a do zaměstnání opravdu chodí rádi a neměnili by současnou práci. Často lidé vyměňují svůj čas za peníze a logicky jsou otroky peněz a času. Jestliže chcete budovat pasivní příjmy, tak je to reálné a dá se to.

Jak na pasivní příjmy

Pasivním příjmům se zabýváme spoustu let a rozhodně začátky nejsou úplně jednoduché. Vždy je to o tom, jakým směrem se vydáte, zda máte nějaké know how, peníze atd. Ve vlastním portfoliu máme několik věcí a stále hledáme nové příležitosti, protože je dobré být vždy o krok vpřed před ostatními a profitovat. Podívejte se, jak si zajistit pasivní příjmy ZDE >>

Vždy je to o tom, jakým směrem se vydáte, zda máte nějaké know how, peníze atd.

Příklady pasivních příjmů

  • Nemovitosti
  • Akcie s dividendou
  • Podíl ve firmě
  • Potvrzování transakcí
  • Ebook, kniha
  • Spousta dalších věcí

Zdroje: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This