Jsem přesvědčen, že 90% lidí investuje kvůli kapitálovým ziskům. Mluví takto: Ceny akcií šly nahoru, můj dům získal na hodnotě. To jsou kapitálové zisky, ale mně jde o tok peněz, protože chci mít každý měsíc pravidelný přísun peněz. Například můj nájemní dům mi každý měsíc posílá peníze na účet.

Chcete-li být bohatí, musíte umět rozlišovat mezi kapitálovým ziskem a peněžním tokem. Technicky vzato kapitálové zisky jsou hazard, očekáváte, že se něco změní, trhy půjdou nahoru. Kdežto tok peněz je jistota a stálý příjem. Inteligentní investoři hledají obojí.

Zvyšujeme velikost svých aktiv

Mám rád nemovitosti a pomocí dluhu lze získat nemovitost za velmi výhodných podmínek. Pokud dáte milion do investičního fondu, dostanete za něj tolik, kolik dostanete a zaplatíte ještě velké poplatky.

Pokud investujete milion do nějakého komerčního projektu, tak kupujete nemovitost v hodnotě 5 miliónů. Získáváte aktivum v ceně 5 miliónů místo milionu ve fondech. Díky finanční páce vytváříte nemovitost v ceně 5 miliónů a ne jednoho milionu. Daňové výhody plynou z 5 miliónů a ne z jednoho. Zvyšujeme velikost svých aktiv.

Nemovitosti
Nemovitosti jsou ideální pro tvorbu peněžního toku

Pokud budete investovat kvůli kapitálovým ziskům, jednou ztratíte

Bereme si půjčku, kterou splácejí naši nájemníci. Platí nám nájem a my z toho splácíme hypotéku, dokud není plně splacena.

Neinvestujte jen kvůli kapitálovým ziskům

Pokud budete investovat kvůli kapitálovým ziskům, jednou ztratíte. A to opravdu hodně. Dostal jsem lekci a nepřisvojil návyk kupovat něco, protože to poroste, ať už to jsou akcie nebo nebo nemovitosti. Během krize bych se dostal na dno.

Zdroj: Cashflow Capital

Pin It on Pinterest

Share This