FinTech jsou nové technologie, které zefektivňují přístup k financím. Jsou to například online bankovnictví, peer to peer půjčky, kryptoměny atd. V současnosti vznikají stále nové startupy, které propojují moderní technologie se světem financí. Také lze vydělávat na FinTech projektech, které se nejčastěji financují díky ICO.

V mém článku se dozvíte se, jak vybrat úspěšný a reálný startup.

Dnešní doba je mnohem rychlejší

Už v padesátých letech se používaly debetní a kreditní karty. V šedesátých letech vznikaly bankomaty, v sedmdesátých letech se používaly elektronické burzy a v devadesátých letech se začal prosazovat internet. Ve své době to všechno byly revoluční technologie, ale dnešní doba je mnohem rychlejší a naprosto odlišná. Dnes si už někteří nedokáží představit placení jinak než kartou online či telefonem, ovládání bankovnictví přes mobil je zcela běžné atd.

Jak vybrat úspěšný startup?

O výběru úspěšného startupu rozhoduje celá řada faktorů. Pokud se chystáte investovat do takových projektů, určitě si ověřte, zda jde o reálný projekt. Jak to poznat? Je potřeba se dívat na to, jaký problém se řeší, jaký je plán, co zatím společnost uskutečnila se svým startupem, kdy bude spuštěn, kdo za tím stojí a kdy se dostane na burzu.

Kvalitní a unikátní startupy s možností atraktivního zhodnocení.
Kvalitní a unikátní startupy s možností atraktivního zhodnocení.

White paper

Základem každého startupu je white paper. Jedná se o dokument, který podrobně vysvětluje věci kolem projektu, do kterého se chystáte investovat. Takový white paper by měl uvádět veškeré informace, které je potřeba znát…

Co je dobré znát:

  • Jaký je záměr a co je cílem
  • Řešení a produkt
  • Jaký je plán
  • Kdo za tím stojí
  • Co se zatím uskutečnilo
  • Kdy bude uveden na burzu

Jaký je cíl?

V dnešní době je celá řada nápadů, ale cílem je udělat úspěšný projekt tak, aby správně fungoval, vyplnil díru na trhu a současně vydělával peníze.

V dnešní době je velmi důležité vybrat úspěšný startup nebo mít někoho, kdo vám s tím pomůže.
V dnešní době je velmi důležité vybrat úspěšný startup nebo mít někoho, kdo vám s tím pomůže.

Jaký je plán?

Každý úspěšný podnikatelský projekt musí mít i svůj plán. I zde se dívejte na to, jaké má firma plány, zda má jasnou vizi do budoucna o směřování daného projektu a zda je plán realizovatelný.

Kdo za tím stojí?

Za každým úspěšným startupem stojí výborný tým lidí. Existují i příběhy o tom, jak skvělý tým dokázal původně hrozný nápad přepracovat k velmi úspěšnému projektu. Například Android byl původně systém pro fotoaparáty. Určitě se podívejte na tým, zda je schopný to celé zrealizovat a zda jsou na něj nějaké reference, případně jaké projekty již tým realizoval.

Za každým úspěšným startupem stojí výborný tým.
Za každým úspěšným startupem stojí výborný tým.

Co se zatím uskutečnilo?

Pokud jde opravdu o kvalitní projekt, budete mít možnost sledovat dosavadní průběh jeho realizace. Společnost může pravidelně uveřejňovat novinky a je vždy výhodou, když už je produkt úplně hotový.

Kdy bude uveden na burzu?

Vždy záleží na situaci. Důležité je, aby firma měla stanovený termín, kdy má v plánu vstoupit na burzu. V některých případech může dojít k posunutí termínu z nejrůznějších důvodů. Tady je potřeba dobrá komunikace s investory.

Co je ICO?

Nejčastěji se jedná o financování nejrůznějších startupů. ICO znamená Initial Coin Offering a jedná se o prvotní nabídky tokenů. Tokeny nemají vlastní síť a obvykle “leží” na Blockchainu např. Etherea.

K čemu jsou tokeny?

Token slouží jako platidlo v určité platformě nebo aplikaci, ke které neoddělitelně patří. Tokeny jsou využívány pro běh decentralizovaných aplikací či chytrých kontraktů. Nejedná se tedy o kryptoměny – coiny. Token může být např. Cardano běžící na platformě např. Ethereum.

Například Medicalchain má za cíl umožnit pacientům plný přístup a kontrolu nad jejich lékařskými záznamy a řeší tak současné problémy a nedostatky v lékařských záznamech.

Tokeny mají velký potenciál využití.
Tokeny mají velký potenciál využití.

Co je důležité a na co si dávat pozor?

Při ICO projektech je důležité sledovat, zda má společnost v týmu lidi, kteří mají zkušenosti v oblasti blockchainové technologie. Dále je potřeba vědět, jak bude token pracovat s produktem.

Nejčastěji ICO projekty vyberou od důvěřivých lidí miliony dolarů na základě silného white paperu, prezentací, videí a reklam. Většina takových projektů si však vezme finanční prostředky a už o nich nikdy neuslyšíte. Nemají zkušenosti, často nevytvoří ani produkt a odchází s penězi.

Proč to má budoucnost?

Uvedu 4 hlavní důvody:

  • Bezpečnost
  • Rychlost
  • Ušetření času
  • Ušetření peněz

Pomocí blockchainu máte jistotu, že celý proces probíhá bezpečně. Můžete uzavřít smlouvu, půjčit si auto, provádět platby atd. Pokud uzavřete chytrý kontrakt, nelze dané věci zpětně měnit – falšovat. Výhodou je, že celý proces je velmi rychlý, ušetříte peníze za nejrůznější ověření a hlavně ušetříte čas, který je dnes velmi cenný.

Na čem se pracuje?

Pracuje se na kvalitních a unikátních startupech, za kterými jsou lidé se zkušenostmi a know how. Můžete se zúčastnit neveřejných nabídek a lze nakupovat za nižší cenu. Potenciál zhodnocení je 2x, 5x, 10x či 100x. V případě zájmu, prosím, vyplňte formulář níže.

Začněte spolupracovat!

Zdroje: CashflowCapital

Pin It on Pinterest

Share This