Cashflow hra je stolní společenská hra pro 6 hráčů, která vysvětluje zábavným způsobem základy investování do aktiv (akcie, komodity, nemovitosti, podnikání a další) a rozvíjí Vaší finanční gramotnost. Tuto hru vytvořil Robert Kiyosaki, autor bestsellerů “Bohatý táta, chudý táta”, “Cashflow kvadrant” a dalších, které změnily způsob myšlení o penězích milionů lidí po celém světě.

Proč hrát hru

Hra je orientovaná na budování pasivního příjmu. Pokud pasivní příjmy přesáhnou celkové výdaje, člověk už nepotřebuje příjem ze zaměstnání, aby zaplatil své výdaje, a tím se stává finančně nezávislý. Jak toho dosáhnout? Přijďte si zahrát hru!

Pro koho je hra určena

Pro úplné začátečníky, kteří hru nikdy nehráli. Pro pokročilé, kteří mají s hrou zkušenosti a nevědí, jak tvořit v praxi pasivní příjmy. Cílem je, aby lidé po několika hrách pochopili systém a začali tvořit pasivní příjmy v reálném životě.

Pravidla hry

Na začátku si hráči vytáhnou fiktivní postavičku s reálným zaměstnáním, odpovídajícím platem a pohybují se v prvním menším kruhu. Tomuto okruhu se říká „Krysí závod“, protože simuluje každodenní úmorné chození do zaměstnání. Každý hráč od začátku získává příjem ze zaměstnání, platí daně, splátky úvěrů od hypotéky až po leasing na auto a především doufá, že neskočí figurkou na políčko propouštění.

Během této fáze se může na základě kartiček “Příležitost” zúčastnit některé investiční příležitosti a jeho cílem je vytvářet si pasivní příjmy. Může jít například o investici do akcií, nemovitostí, start podnikání a mnoho dalších. Samozřejmě se během hry na základě vytažených kartiček mění situace na finančním trhu – někdy akcie rostou, jindy klesají. Nájemníci ve Vašem domě zase mohou přestat platit nájem či nemovitost poničit. Cílem tohoto Krysího závodu je navýšit svůj pasivní příjem tak, aby byl vyšší než Vaše výdaje. Jakmile se někomu z hráčů toto podaří, postupuje na „Rychlodráhu“, což je velký okruh na herní desce.

Rychlodráha

Po tomto okruhu se v reálném světě pohybují bohatí. Hra je zde mnohem rychlejší a hráči brzy poznají, jak je zábavné, když jim namísto příjmů v řádu tisíců chodí na účet rovnou stovky tisíc. Zde je Vaším cílem koupit si svůj sen nebo navýšit svůj tok peněz.

Máte zájem o hru Cashflow?

Ozvěte se nám a napište ZDE >>


Pin It on Pinterest

Share This