Velké množství lidí na světě chodí běhat nebo se o to aspoň někdy pokoušeli. Položte si upřímně otázku: Umíte správně chodit či běhat? Před cca 5-ti lety jsem se vsadil u piva s kamarádem, že zaběhneme 10 km pod 40 minut. Byla to super výzva a těšil jsem se na to. Po prvním tréninku jsem ale byl v šoku a nevěděl jsem, co mám dělat.

Učil jsem se běhat

Měl jsem velký problém, protože už první kilometr jsem nedokázal zaběhnout alespoň za 4 minuty, ač jsem běžel naplno. Nevzdal jsem to. Otevřel jsem internet, půjčil si nějaké knížky a začal jsem trénovat techniku, protože jsem chtěl zaběhnout 10 km pod 40 minut.

Následující dny přišla bolest, zranění a dál to nešlo, musel jsem na pár týdnů přestat a odpočívat.

Chytré boty zlepšují techniku chůze a běhu

V dnešní době ale existují speciální boty, které nácvik správné techniky běhu výrazně usnadní. Výhodou je, že dokáží zlepšit držení těla, rozložení váhy těla, zapojení správných svalů a tím předchází nepříjemným problémům, bolestem či zraněním, což se často děje, protože máme nastavené určité návyky, podle kterých fungujeme.

Chytré boty zlepšují techniku chůze a běhu.
Chytré boty zlepšují techniku chůze a běhu.

Jako osobní trenér

Chytré boty fungují jako osobní trenér a pomáhají lidem zlepšovat techniku chůze a běhu. Využívají k tomu tlakové senzory pro analýzu došlapu a mobilní aplikaci, která vizualizuje výsledky tréninku. Obrovskou výhodou je, že v reálném čase upozorní na chyby prováděné během chůze či běhu. S tím můžete dále pracovat a zlepšovat se.

Chytré boty fungují jako osobní trenér.
Chytré boty fungují jako osobní trenér.

Patentovaná technologie

Je určena pro podporu aktivního životního stylu, pomocí které dokáže v reálném čase analyzovat tlak vyvíjený lidským tělem při pohybové aktivitě. Tato technologie je založená na nanosenzorech s nejvyšší citlivostí a flexibilitou, pomocí kterých dokáže monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity.

Nápad roku 2019

Tyto chytré boty Miomove se proto právem staly nápadem roku 2019. Jedná se o český startup, za nímž stojí Daniel Majc a Barbora Malaníková. Tento projekt se stal vítězem dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku a získal finanční výhru 300 tisíc korun.

Nápadem roku 2019 se staly chytré boty Miomove. Jedná se o český startup.
Nápadem roku 2019 se staly chytré boty Miomove. Jedná se o český startup.

Co z toho plyne?

Mít v té době takové boty, všechno by šlo rychleji a nedošlo by s největší pravděpodobností ke zranění. Nakonec jsem prvních 5 kilometrů zaběhl pod 20 minut, druhá část byla trochu horší, ale i tak jsem byl spokojený. Mít však více času a chytré boty, jsem přesvědčený o tom, že by to všechno šlo lépe a radostněji.

Zdroj: Miomove

Pin It on Pinterest

Share This