Kdo přemýšlí o nákupu Bitcoinu a dalších kryptoměn, tak se vždy zajímá, kde nakoupit kryptoměny. Je několik možností, jak to udělat. Ukážeme si nejzajímavější české směnárny na kryptoměny a kde jsou nejlepší kurzy kryptoměn.

Jaké používat české směnárny?

Podíváme se na směnárny (nákup a prodej kryptoměn), které jsou ideální pro klienty, kteří žijí a pracují v České republice, protože vše řešíte nejčastěji přes český účet.

Simplecoin

Přes tuto směnárnu jsem poprvé nakupoval Bitcoin. Jedná se o českou směnárnu, která byla založena v roce 2013. Můžete si koupit Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple či Zcash. Ideální je mít Equa banku. Více informací na webu Simplecoin.

Bitstock

Nákup a prodej Bitcoinu jednoduše, rychle a bezpečně. Jedná se o českou burzu a směnárnu. Výhodou je, že do 25 000 kč není potřeba provádět registraci. Na trhu je společnost více než 5 let a také mají bitcoinmaty a pobočky GECO. Více informací o Bitstocku ZDE.

Bitbeli

Pomocí platební brány můžete ihned nakoupit kryptoměny. Nakoupit a prodávat lze Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash nebo Ripple. Směnárna je česká a byla založena v roce 2019. Více informací o Bitbeli ZDE.

Virtual Property

Směnárna založená v roce 2017, kde můžete nakoupit Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Bitcoin Cash. Společnost má férové kurzy a dobrý přístup ke klientovi. Více informací o Virtual Property ZDE.

České směnárny - nákup a prodej kryptoměn
České směnárny – nákup a prodej kryptoměn

Dále můžete využít CoinExchange, CoinBank, AnyCoin, FreeCoin nebo WBTCB. Dlouhou dobu jsem používal Coinmate, ale před pár dny jim Fio banka zrušila účty, tak uvidíme, jak se s tím popasuje.

Kde jsou nejlepší kurzy kryptoměn?

V současné době působí na trhu velké množství společností, kde lze koupit a prodat kryptoměny. Jak vybrat tu správnou a za dobrou cenu? Můžete se podívat na nejvýhodnější kurzy kryptoměn (např. BTC, LTC, ETH atd.) v Evropě ZDE.

Shrnutí

Neustále se věci mění a je potřeba počítat s tím, že co platilo před pár lety či měsíci, tak dnes může být jiné. Nakoupit a prodávat kryptoměny lze přes směnárny, burzy nebo bitcoinmaty. Doporučuji se podívat na článek, Jak bezpečně držet kryptoměny. Když už jednou nakoupíte kryptoměny, tak je důležité, kde je máte.

Zdroje: Kryptoguru, Gwei

Pin It on Pinterest

Share This