Vždy se najdou lidé, kteří Vám doporučí, ať nakupujete nemovitosti, akcie, stavební spoření, podílové fondy, termínované vklady atd. Můžete nakoupit téměř cokoliv. Píšu blog, kde můžete najít nejrůznější články a také ukazuji lidem, kam investovat nebo jak vydělat peníze. Proč kupovat Bitcoin, zlato nebo stříbro?

Co se v současnosti děje?

Rok 2020 hodně ovlivnil koronavirus a to mělo za následek, že se postupně zavíraly obchody, výroba nebo služby. Mělo to velký dopad na ekonomiku, některé firmy zkrachovaly a další společnosti na to všem vydělávají. Také začaly padat akciové trhy, zlato, stříbro i kryptoměny. Následně došlo k obrovskému tisku peněz, aby se ekonomika zachránila a mohlo se dále fungovat. To způsobilo to, že se akciové trhy, komodity i kryptoměny často vrátily na původní hodnotu, ale mnohdy i vyšší. Je potřeba říct, že světová ekonomika je závislá na dluhu.

Tiskne se jak o život

Myslím si, že si lidé ještě moc neuvědomují, že tisknutím peněz dochází k znehodnocení měny. Jen v USA se natiskly biliony dolarů a dále se v tom bude pokračovat. Jeden bilion si představte jako 1 000 miliard. Evropa nezůstává pozadu a také tiskne ve velkém a Česká republika se také přidává.

Tiskne se jak o život, peníze ztrácí hodnotu
Tiskne se jak o život, peníze ztrácí hodnotu.

Co to způsobí?

Dochází k znehodnocení měn. Přesouvá se kapitál od lidí do bank a nejbohatších firem. To znamená, že nejbohatší lidé opět navyšují svůj majetek. Může docházet k deflaci, inflaci nebo dokonce k hyperinflaci. Rozhodně doporučuji si přečíst článek: Co jsou peníze, jak fungují a jak vznikají.

Co jsou peníze, jak fungují a jak vznikají
Co jsou peníze, jak fungují a jak vznikají. Určitě si přečtěte článek na toto téma,

Finanční systém vlastní nejbohatší lidé na světě

Je až zarážející, že v USA existuje soukromá společnost FED, která prodává peníze americké vládě výměnou za dluhopisy. Amerika musí vše splatit i s úroky, což je nemožné, protože tolik peněz ani neexistuje. FED má založené podnikání na tom, že přesouvá hodnoty tam, kde ji chtějí mít nejbohatší lidé. Není tajemstvím, že se jedná o nejbohatší soukromou firmu na světě s majetkem kolem 7 bilionů dolarů.

Proč Bitcoin, zlato nebo stříbro?

Osobně si myslím, že v této době je velmi dobré vlastnit Bitcoin, investiční zlato nebo investiční stříbro. Nevětší výhodu vidím v tom, že tyto aktiva nejsou závislá na finančním systému a jsou velmi likvidní. Bitcoinu může být maximálně 21 000 000, nikdy nebude větší počet v porovnání s fiat měnou, kde dochází k neustálému tisku nových peněz a to má za následek znehodnocení peněz. U investičního zlata a stříbra je potřeba brát v úvahu, aby bylo fyzické. Zlato a stříbro fungují jako uchovatel hodnoty, jsou tu tisíce let a v období krize jsou bezpečným přístavem pro investory.

Bitcoin, zlato nebo stříbro nejsou závislé na současném finančním systému
Bitcoin, zlato nebo stříbro nejsou závislé na současném finančním systému.

Proč Bitcoin?

Dnes je Bitcoin velmi oblíbený a říká se mu také digitální zlato. Obrovskou výhodou je decentralizace a funguje na technologii Blockchain. Jedná se o první kryptoměnu a dá se s ní platit dnes už také v nejrůznějších obchodech. Převody jsou rychlé, bezpečné a maximální počet bitcoinu je 21 000 000. Její hodnota neustále roste. Můžete se podívat, zda Bitcoin dosáhne na cenu 10 milionů. Také se můžete podívat, jaké kryptoměny udělaly největší zhodnocení v posledních letech.

Bitcoin je označován jako digitální zlato. Převody jsou rychlé a bezpečné.
Bitcoin je označován jako digitální zlato. Převody jsou rychlé a bezpečné.

Proč zlato?

Je celá řada důvodů proč si pořídit investiční zlato. Hlavním důvode je uchovatel hodnoty. Banky neustále tisknou peníze, které se znehodnocují, avšak zlato si uchovává svou hodnotu po celou dobu lidských dějin. Je to výborná ochrana před inflací. Jestliže rostou ceny zboží, roste i cena zlata. Můžete se podívat na další důvody proč nakupovat investiční zlato.

Zlato je uchovatel hodnoty a výborná ochrana před inflací
Zlato je uchovatel hodnoty a výborná ochrana před inflací.

Proč stříbro?

Stříbro je druhou nejpoužívanější komoditou v průmyslu a vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Stříbro se využívá až na 10 tisíc způsobu, je ho nedostatek a nelze skokově zvýšit těžbu stříbra. V průmyslu ho většinou nelze nahradit a je ho méně než zlata. Můžete se podívat, proč stříbro a jaký má potenciál růstu. Stříbro v kombinaci s nemovitostmi je pro mě osobně nejlepší konzervativní investice. Také jsem napsal článek, jak nám investiční stříbro koupilo 18 nemovitostí.

Stříbro je druhou nejpoužívanější komoditou v průmyslu, je ho málo a cena bude růst
Stříbro je druhou nejpoužívanější komoditou v průmyslu, je ho málo a cena bude růst.

Spolupráce

Vždy je to o správných a kvalitních informacích. Jestliže máte zájem spolupracovat, tak si prosím domluvte schůzku či se na cokoliv zeptejte. Na začátek se můžete podívat kam investovat a následně vymyslíme tu nejideálnější strategii, která Vám bude nejvíce vyhovovat a hlavně následně dobře zhodnocovat peníze.

Zdroje: Trading 11

Pin It on Pinterest

Share This