Hodně lidí se mě ptá, jaký bude Bitcoin kurz. Je reálné, aby cena nadále rostla? Nikoho by před 5-ti lety nenapadlo, že dnes bude cena Bitcoinu kolem 400 000 korun. Jsou lidé, kteří říkají, že to je maximum, ale také najdete lidi, kteří se nebojí říct, že BTC bude stát i 1 milion dolarů. Myslíte, že cena Bitcoinu dosáhne hodnoty 10 milionů korun?

Proč Bitcoin?

Bitcoin je první kryptoměnou a dnes je velmi populární. Dá se s ní platit v obchodech a výhodou je decentralizace díky technologii Blockchain. Nemusíte se bát, že vám inflace znehodnotí peníze, protože Bitcoinu bude maximálně 21 000 000. Převody jsou velmi rychlé a bezpečné. Důležité je používat bezpečné peněženky a uložit si svůj privátní klíč.

Kolik lze vydělat na Bitcoinu?

Jestliže si někdo koupil v roce 2010 Bitcoin, tak v roce 2017 či při listopadových cenách roku 2020 měl zhodnocení 600 000 000%. Před 10-ti lety se dal 1 Bitcoin koupit za 0,003 dolarů. Za 3 dolary byste jich měli 1 000.

Pokud byste v roce 2010 nakoupil bitcoiny za 15 dolarů, tak dnes máte cca 50 milionů dolarů. V přepočtu na české koruny je to více než 1 miliarda.

Můžete se podívat kolik peněz lze vydělávat na kryptoměnách.

Kolik peněz lze vydělat na Bitcoinu
Kolik peněz lze vydělat na Bitcoinu

Bitcoin kurz, jaká bude cena?

Jsou lidé, kteří věří Bitcoinu tolik, že odhadují cenu až na 1 milion dolarů. Moje odhadní cena je, že dostane v nejbližší době k 1 milionu korun. Zda se cena dostane na 10 milionu korun teď je pro spoustu lidí jako scifi a dost nereálné, ale kdo v minulosti čekal, že Bitcoin bude stát 400 000 korun?

Bitcoin kurz, dosáhne cena 10 milionu korun?
Bitcoin kurz, dosáhne cena 10 milionu korun?

Jak vydělávat na bitcoinu?

Je několik možností jak vydělávat na bitcoinu. Uvedeme si několik příkladů. Jednou z možností je, že si nakoupíte Bitcoin za určenou cenu a držíte do chvíle, než Bitcoin prodáte. Další způsob je, že nakupujete přes fondy či nějaké instituce, které se Vám starají o dané portfolio. Poslední dobou je to více a více využívané. Dále můžete těžit kryptoměny – Bitcoin a vydělávat na nově vytvořených coinech či na potvrzování transakcí.

Kdo na začátek nechce investovat žádné peníze, tak je i možnost, že dostane BTC zdarma. Poslední dobou se věnuji i tradingu, kde lze vydělat na růstu ceny či poklesu ceny.

Bitcoin zdarma

Jestliže začínáte s kryptoměnami nebo nemáte žádné peníze, tak můžete získat kryptoměny zdarma. Nejčastěji se jedná o klikačky, které můžete vyzkoušet.

Nákup Bitcoinu

Jednoduše nakoupíte Bitcoin a držíte v bezpečné kryptopeněžence. Můžete se podívat jak koupit jak koupit a prodat kryptoměny. Je na Vás, zda v budoucnu prodáte nebo budete držet dále. Níže se dočtete, kde koupit kryptoměny, jak bezpečně držet kryptoměny, jaké požívat české směnárny nebo jaký je nejvýhodnější kurz Bitcoinu.

Fondy, instituce

Jak se stávají kryptoměny více a více populární, tak lidé investují peníze do Bitcoinu přes fondy či nejrůznější instituce. Není tajemstvím, že trh s kryptoměnami nejčastěji ovládají velké instituce a nejrůznější fondy, které jsou často označovány za žraloky.

Těžba

Těžba kryptoměn znamená, že se emitují nové coiny a potvrzují se transakce. Jednoduše si to lze představit tak, že když posíláte určité množství bitcoinu z jedné peněženky do druhé, tak to musí někdo potvrdit, že je vše v pořádku a to dělají těžaři. Ti mají odměnu z potvrzování transakcí a nově emitovaných coinů, které získává ten, který vyřeší správně danou úlohu. Můžete se podívat na článek: proč provozovat datacentra a jak funguje potvrzování transakcí.

Datacentra - těžba kryptoměn, potvrzování transakcí
Datacentra – těžba kryptoměn, potvrzování transakcí

Trading

Výhodou tradingu je, že nemusíte čekat, že cena bude růst, ale lze vydělávat i na poklesu ceny. Obchoduje se na burze a můžete využít páku, kde je následně i vyšší výdělek nebo dříve přijdete o své prostředky. Podívejte se jak vydělávat na tradingu.

Jak vydělávat na tradingu
Jak vydělávat na tradingu

Kde koupit Bitcoin?

Dnes už je celá řada způsobů, jak a kde koupit Bitcoin. Můžou to být například směnárny, burzy, Bitcoinmaty nebo přímo od lidí. Vždy je důležitá bezpečnost. Tomu tématu se také věnujeme v článku Jak bezpečně držet kryptoměny. Mnoho lidí se mě ptá, kde koupit kryptoměny. První Bitcoin jsem kupoval na Simplecoin. Dnes už existuje více možností například: Bittstock, Bitbeli, Virtual Property a další. Pro více informací jsme opět napsal články na téma: jaké používat české směnárny.

Jak koupit a prodat Bitcoin
Jak koupit a prodat Bitcoin

Kde je nejlepší kurz Bitcoinu?

Na trhu je poměrně dost společností, kde si lze koupit bitcoin nebo jiné kryptoměny. Níže se můžete podíat na nejvýhodnější kurzy kryptoměn (např. BTC, LTC, ETH atd.) v Evropě ZDE.

Nejlepší kurz Bitcoinu a dalších kryptoměn
Nejlepší kurz Bitcoinu a dalších kryptoměn

Spolupráce

Máte nějaké otázky k bitcoinu nebo kryptoměnám? Vždy je důležité mít dobré zabezpečení, informace a strategii, jak na tom všem profitovat. Jestliže chcete na kryptoměnách či jiných aktivech vydělávat peníze, tak se podívejte: Kam investovat nebo si domluvte schůzku či se na cokoliv zeptejte.

Pin It on Pinterest

Share This